Southwestern Company rajati 1855. aastal USA-s Tennessee osariigis. Algselt oli tegemist kirjastusfirmaga. Tänapäeval on väiksest firmast kasvanud suur korporatsioon, mis muuhulgas pakub tudengitele üle kogu maailma võimalust osaleda müügi- ja juhtimisprogrammis.

Programm sai alguse 1868. aastal, kui Southwestern võttis tööle esimesed tudengid, kes käsid kirjastuse sõduripiibleid ukselt uksele müümas. Täna müüvad tudengid haridusliku sisuga raamatuid, arvutitarkvara ning ligipääsu veebipõhisele õpikeskkonnale, mis on mõeldud nii lastele kui ka täiskasvanutele.

Screen Shot 2016-01-19 at 7.44.44 PM

Esimesed eestlased, nende hulgas Peep Vain ja Andres Trink, liitusid Southwesterni suveprogrammiga 1990. aastal, olles ise üliõpilased USA-s. Eesti ülikoolide tudengitele avanes esimest korda võimalus programmis osaleda 2001. aastal. Juba kolm aastat hiljem oli Eesti riikide arvestuses osalejate arvu poolest USA ja Inglismaa järel kolmandal kohal.

Ülikoolide 2015. aasta müügitulemuste edetabelis saavutas näiteks Tallinna Tehnikaülikool 216 ülikooli seast esimese ning Tartu Ülikool teise koha. Kahekümne parima hulka jõudsid ning äramärkimist leidsid ka Tallinna Ülikooli ning Estonian Business School’i üliõpilased.

top