Airis Voites

Airis Voites
Ärijuhtimine ja ettevõtlus EBS
Pärit Tallinnast, Sikupilli keskkool
SW-s 2012. aastast alates

Kui lõpetasin keskkooli, siis polnud mul õrna aimugi, mida edasi teha. Läksin õppima IT-d, kuna teadsin, et see on hea võimalus kusagile areneda. Samas ei kujutanud ma ette, et kunagi hakkan istuma päevad otsa arvuti taga. Nii vahetasingi pärast SW programmis osalemist ka oma eriala. Kui kuulsin raamatumüügi kogemusest USA-s, olin täiesti kindel, et seda küll tegema ei hakka, kuid käisin kuulasin ära igaksjuhuks ja sain oma mentoriga neljal
korral kokku. Mõtlesin, et mööda külge ju ikka maha ei jookse. Iga kord kui kokku saime, sain rohkem informatsiooni ja hakkasin mõtlema, et tegelikult ju võiks selles programmis osaleda küll. Raske, aga tean, et edukad inimesed teevadki neid asju, mida ebaedukad inimesed ei ole nõus tegema, sest ebamugav on. Seega otsustasin minna üheks suveks, et
ennast paremini tundma õppida. Kindlasti tahtsin arendada endas julgust ja inglise keele oskust sest ma olin pigem selline, kes ei julgenud inglise keeles rääkida. Kui keegi tänaval midagi küsis, kiilusin kinni.

Juba enne esimest suve sain aru, et tahan teha vähemalt 5 suve. Miks? Sest nägin kui edukad ja ägedad inimesed siin on. Mida rohkem suhelda edukate inimestega, siis seda kergem on ka endal edukaks saada. Ma arvan, et paljud inimesed tegelikult ei näe Southwesternis suuremat pilti. See pole lihtsalt raamatute müümine, aga siit saab sõbrad terveks eluks. Kõikidel on samasugune mindset. Kõikidele meeldib areneda, uusi väljakutseid võtta vastu, saavutada midagi suuremat.

Oma esimesel suvel õppisin palju suhtlemisoskust. Mitte just suhelda enda vanustega, aga ka täiesti erinevas vanuseklassis erinevatel töökohtadel olevate inimestega. Õppisin müümisoskust, mis on tänapäeval nii oluline! Kui tahaksin kusagile mujale tööle minna, siis oskan tööandjale väga hästi selgitada, miks ta just mind peaks valima. Lisaks muidugi kogemus – kes ei tahaks tööle võtta inimest, kes on suutnud töötada 12 tundi päevas kogu suve – see ju näitab, kui töökas ja sihikindel see inimene on. Kes oskab ennast raskel hetkel motiveerida, kes oskab eesmärke seada ja nende nimel püüelda. Ma arvan, et kui ülikoolis saavad tudengid endale erialase paberi, siis tihtipeale jääb puudu kogemus. Osaleda tudengina SW-s – see kindlasti suurendab elus läbilöömise tõenäosust. Ja kui Sa ei tea mida
elus tahad, siis tuleks eriti panna ennast ebamugavasse olukorda, et saaksid õppida ja areneda ja avastada enda kohta palju uut.

Ma ei tea kus ma oleksin praegu, kui ma poleks läinud raamatuid müüma. Ma ilmselt õpiksin kuskil, mida mulle tegelt õppida ei meeldi, mõeldes siiani, mida ma oma eluga peale tahan hakata. See, et ma otsustasin need neli kohtumist ära teha, kuulata oma mentorit, oli mu elu parim otsus. Ma tean 100% mida ma tahan teha ja tean, et ka jõuan sinna.

Muidugi ma ei ütle, et see on ainuke koht, kus saab õppida müümist, suhtlemisoskust, sihikindlust jne. Aga ma tean seda, et see on ainuke koht, kus saab seda nii kiiresti – kolme kuuga! Pluss saab veel ägedaid sõpru ja üritusi pealekauba. Soovitaksin seda kõikidele tudengitele, kes on töökad. Sest tööd peab seal tegema. Muidugi füüsiliselt pole see raske, pigem emotsionaalselt. Sellepärast peab olema ka sihikindel ja ei tohi alla anda. Ja kolmas asi – peab olema õpetatav ehk kuulama kõike, mida siin õpetatakse. Kui need kolm olemas, siis tuleb kindlasti elu kõige lahedam suvi!

top