Tarmo Täpsi

Tarmo Täpsi
Elektroenergeetika, Tallinna Tehnika Ülikool
Pärit Raplast, Rapla Vesiroosi Gümnaasium
Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi majandusõpetaja
SW-s 2012.a aastast alates

Southwesternist polnud ma kuulnud mitte midagi enne 2011. aasta talvist novembrikuu õhtut, kui kohtasin rongijaamas linnast maakodusse sõites üht vana gümnaasiumikaaslast, kes mind nähes, nägu naerul, küsis: „Noh, lähed ka Ameerikasse raamatuid müüma?“. Kuna ma polnud asjast midagi kuulnud, siis andsin oma kidakeelse „ei“ , ise mõttes naerdes „hahahaa – edu teile seal“.

Kui olin koju jõudnud, siis helistas mulle mingi võõras number (ma ei võtnud kunagi võõrast
numbrit esimese korraga vastu) ning järgmisel päeval olin ma SW suveprogrammi presentatsioonil.

Idee Ameerikasse minemisest tundus huvitav ning müügioskuse omandamine läks kokku
minu tolle aja iidoli Robert Kiyosaki õpetussõnadega – seega ei pidanud nad minu ära moosimisega palju vaeva nägema.

Ainukeseks probleemiks oli see, et ma olin arvatavasti üks vaiksemaid, tagasihoidlikumaid, kriitilisemaid, pessimistlikumaid inimesi keda võis kohata. Ma olin üks neist, kes peaaegu uskus isegi kirjandusõpetaja sõnu, et raha on kurja juur (usun siiamaani, et kapitalism ei saa väga kaua sellisel kujul jätkuda). Ühesõnaga – ma olin kõike muud kui heade eeldustega müügimees. Õnneks ma olin veendunud, et müümine on õpitav oskus.

Juba suve-eelse koolituste ja ettevalmistuse ajal õppisin ma selliseid asju mille olemasolust mul õrna aimugi ei olnud. Ma õppisin comfort-zone’st, attitude’ tähtsusest, self-talkist, motiveerimisest, esmamulje jätmisest, harjumustest ning paljust muust. Ma isegi lugesin raamatut, mis mulle meeldis! Päriselt ka! (Pärast kogu gümnaasiumi kohustusliku kirjanduse lugemist ma ei uskunud, et see on võimalik).

Mis suvi mulle andis?
Andis tohutult enesekindlust ning ma õppisin väga palju inimloomusest – kuidas inimesed
otsuseid teevad, kuidas ise pingelistes olukordades käitun ning kuidas mõjutada inimesi tegema seda, mida nad peaksid tegema. Kõige lahedam selle juures on see, et neid õpituid
oskuseid saan kasutada tihedamini kui koolis õpitud Taylor’i valemit!

Pärast suve oskasin ma rõõmu tunda pisiasjadest ega muretsenud asjade pärast, mida ma
kontrollida ei saa. Isegi suve-eelsetel koolitustel osalenud kogenumad müügimehed ei tundunudki enam nii teiselt planeedilt olevat. Parim ajupesu!

NB! Kui ma praktika asjus CV Eesti Energiasse saatsin, ei pidanud vastust ootama paar kuud
nagu paljud kursavennad, vaid sain jutule kohe järgmisel päeval!

top