Artikkel “200 Eesti tudengit lendavad suvel USAsse raamatuid müüma” ilmus 2006. aasta 17. mail Äripäevas

200 Eesti tudengit lendavad suvel USAsse raamatuid müüma

Juba mitmendat aastat järjest lendab grupp Eesti tudengeid juuni alguses Ameerikasse Southwesterni programmi kaudu raamatuid müüma.

Sarnaselt eelmisele aastale on sel aastal programmis koha saanud ligikaudu 200 tudengit, neist pea 80 läheb raamatumüügitööd tegema teist või enamat korda.

Eesti tudengid osalevad programmis aktiivselt juba kuuendat aastat. Ka eelmisel aastal oli Eesti osalejate arvu poolest riikide arvestuses USA ja Inglismaa järel kolmandal kohal. Eelmisel suvel käis Eestist USAs raamatuid müümas üle kahesaja tudengi 12 ülikoolist. Enamus Eestist osalenud tudengitest õpib Tartu Ülikoolis (101).

Mitu aastat Southwesterni programmis osalenud Andres Märtini sõnul on sellel aastal eestlaste grupi poolt oodata eriti häid müügitulemusi, ehkki osalejate koguarv on eelmise aastaga võrreldes samaks jäänud. “Iga aastaga täieneb meeskonnaliidrite kogemus ja seega on uutel tulijatel hea võimalus neilt õppides ja neid eeskujuks võttes taas suurepäraseid tulemusi saavutada.”

Eelmisel suvel Southwesterni raamatumüügi programmis osalenud Tartu Ülikooli ja Tallinna Tehnikaülikooli tudengid hõivasid müügitulemuste poolest rahvusvahelises arvestuses vastavalt teise ja viieteistkümnenda koha.

Eelmisel suvel müüsid tudengid Southwesterni programmi kaudu ligi viis miljonit toodet, millest enamuse moodustasid nii koolilastele kui ka täiskasvanutele mõeldud haridusliku sisuga käsiraamatud.

Southwestern on 1855. aastal loodud otsemüügiettevõte, mis vahendab igal suvel tudengeid maailma erinevatest piirkondadest raamatumüügitööle Ameerika Ühendriikidesse.

top