Artikkel “Head inimesed kinkisid lastekülale bussi” ilmus 2015. aasta 20. mai Tartu Postimehes.

Head inimesed kinkisid lastekülale bussi

Tartus ja Tallinnas koputasid Southwesterni tudengid paar nädalat tagasi heategevuslikul eesmärgil kodude ustele, et kutsuda inimesi üles toetama Juuru SOS-lasteküla ja tegema annetusi hädavajaliku perebussi ostuks. Buss on nüüd olemas.

Ukselt uksele käinud ligi 150 Southwesterni tudengit kogusid annetusi Tallinnas ja Tartus ning ümberkaudsetes asulates 8. mail. Pealinnas annetati 12 197 eurot ning Tartus ja selle lähistel 7104 eurot. Lisaks laekus SOS-lasteküla annetustelefonide ja annetuskonto kaudu 9350 eurot. Nii kinkisid head inimesed Raplamaal asuvale Juuru lastekülale üle 28 000 euro.

Kevadkoputusel osalenud Carina Paju sõnul oli tore näha, et väga paljud pered, kelle uksele koputati, olid Kevadkoputusest juba kuulnud.

«Eesti inimene on ikka väga heatahtlik, peaaegu kõik inimesed annetasid kas või midagi,» ütles Carina Paju. «Lisaks sai vihma eest varju, külma eest kutsuti peitu kasvuhoonesse, tee peale poetati kaasa kommi ja peenra pealt juurvilju ning isegi nartsisse. Tõeliselt äge päev oli – kõik nõustusid, et kui igaüks natuke aitab, saame palju ära tehtud!»

Juuru lastekülale antakse paljude inimeste kingitud rahaga soetatud perebuss üle täna kell 15 Tallinnas Lembitu pargis. Samas tänatakse ka annetusi kogunud Southwesterni tudengeid.

«Bussi on lastekülale väga vaja, sest nii saavad kuueliikmelised pered koos vajalikke sõite teha, näiteks arsti juurde või ka teatrisse,» ütles SOS-lastekülade kommunikatsioonijuht Ave Schmidt uudisteportaalile Delfi.

Ta lisas, et annetamine oli vabatahtlik ja inimesed, kelle ustele koputati, annetasid vastavalt soovile ja võimalusele. «Oli inimesi, kes annetasid 10 või 50 senti,» rääkis Ave Schmidt. «Mõned inimesed annetasid ka lastele korralikke kasutatud asju, näiteks üks tore Tallinna pere kinkis jalgratta. Oleme südamest tänulikud iga annetuse eest.»

Keila, Põltsamaa, Narva-Jõesuu ja Juuru lastekülade peredes ning Tallinna ja Keila noortekodudes elab praegu 190 vanemliku hooleta last. SOSi peretugevdusprogrammist ja SOSi haridusprogrammist saab aastas abi 600 last.

top