2015. aasta 13. aprillil ilmus Ringvaates lugu “Raamatumüüja tööst USAs: turismireis see ei ole”

Raamatumüüja tööst USAs: turismireis see ei ole

Juba kuuendat aastat USAsse raamatuid müüma minev Olev Pihlakas ütles “Ringvaates”, et see töö on talle juba nagu puhkus, kuid algajale on see suur väljakutse, sest tuleb taluda pahuraid kliente ning eitavaid vastuseid.

“Turismireis ta ei ole Ameerikasse. Tuleb taluda päris palju “eisid” ja sellepärast peaksidki tudengid seda proovima,” arvas kuuendat korda USA perekondade uste taha raamatuid müüma minev Olev Pihlakas. Ta isegi ütles, et ei läinud seda tegema raha pärast, vaid soovis saada kogemusi ning iseennast paremini tundma õppida.

Ühendriikides on väga tavaline, et käiakse midagi ukselt uksele müümas, nii et eelkõige loeb müügi õnnestumisel see, kas müüja tekitab tahtmise teda üldse kuulata, selgitas Pihlakas. Kuna Euroopa mehed on USAs tema sõnul delikatessi staatuses, siis on ta lisaks raamatutellimustele saanud ka abieluettepanekuid. Üldiselt ongi inimesed seal raamatumüüja sõnul rohkem avatud ning kord kutsus üks amishite perekond teda enda juurde ka elama.

Siiski pole raamatumüüja töö alati lõbus ja lihtne ning ette tuleb ka pahuramaid kliente ning on ka neid, kes müüjatele halvasti ütlevad. “Vahel ma olen rõõmus, et äkki ta on siis parem mees oma naisele, kui ta selle minu peal välja elab,” tõdes Pihlakas.

Raamatud, mida ta sel suvel juba kuuendat aastat müüma läheb, on mehe sõnul kombinatsioon haridusest ja lõbust. “Poest päris selliseid raamatuid ei leia,” kinnitas ta.

Pika müügimehekogemusega Pihlakas läheb praegu suvetööle juba nagu puhkusele. “Ameerikas on see minu jaoks selline lõbus reis, kus ma saan emadega suhelda, saan neile raamatuid müüa ja see on ainuke asi, mida ma pean tegema,” oli ta rahul.

Raamatumüüjaks saamiseks avalikku konkurssi ei korraldata, kuid kuna Eestis on juba üle 2000 inimese, kes on sellega tegelenud, teab ilmselt iga tudeng kedagi, kes teda soovi korral tööle aidata võiks.

Kogu lugu vaata siit

top