Artikkel “Raamatumüüjad vallutasid Tallinna” ilmus 2017. aasta 20. novembril veebilehel bestsales.ee

Raamatumüüjad vallutasid Tallinna

Nädalavahetusel tunnustati samaaegselt seitsmes erinevas asukohas üle Tallinna sel suvel Southwestern Advantage’i (SWA) programmis osalenud tudengeid, tuues Eestisse kokku üle 800 raamatumüügiga seotud inimest Euroopast, USAst ja Kanadast. Kümne parima hulka kuulusid sel aastal seitse Eesti tudengit, edukaima raamatumüüja tiitel läks Lätti.

324 eesti tudengit müüsid sel suvel SWA programmi raames Ameerikas pea 200 tonni ehk 11,3 miljoni dollari väärtuses raamatuid, mis on ligi pool kogu programmi 23 miljoni dollari suurusest aasta käibest. Kokku osales programmis tänavu 1391 tudengit Euroopast, Ameerika Ühendriikidest ja Kanadast.

“Mul on hea meel näha, et igal aastal läheb eestlastel müügis paremini. Vaevalt keegi 15 aastat tagasi uskus, et eestlased hakkavad ettevõtte müügitabeleid nii jõudsalt domineerima,” sõnas Madis Raud, kes ise saavutas oma müügitulemustega 5. koha ja oli juhendajaks ka kogu programmi parimale, esimese koha saavutanud lätlasele Darta Sicele.

Esimest korda osalesid Eesti tudengid Southwestern Advantage’i suvetöös aastal 2001. Nüüdseks on sellest programmist välja kasvanud Baltimaade üks edukamaid tudengiorganisatsioone, mille tegevusest on rahvusvahelise elu- ja töökogemuse saanud üle 2000 siinse tudengi. Programmi raames saavad tudengid põhjaliku ettevõtlus- ja müügikoolituse ning seejärel veedavad suve Ameerikas reisides, ukselt-uksele hariduslikke raamatuid müües ning õpinguteks raha kogudes.

top